Novinky

Zpevňující masáž obličeje

Zpevňující masáž obličeje

Zpevňující masáž obličeje je nejenom způsob, jak si dopřát relaxaci, ale také účinný způsob, jak podpořit krásu a zdraví pokožky. Pravidelná masáž může vést k viditelným výsledkům, jako je zlepšení tonusu pleti, snížení vrásek a zářivější vzhled obličeje. Dopřejte si toto jednoduché a příjemné rituály a dejte své pleti potřebnou péči, kterou si zaslouží.

Více návodů na masáže najdete na youtube la griseo

 

Historie obličejové masáže

Historie masáže obličeje

Masáž obličeje není žádnou novinkou. Tuto účinnou metodu péče o pleť i úžasnou formu relaxace využívali naše předkové již v hluboké minulosti.

Historie obličejové masáže: Cesta krásy a zdraví skrze staletí

Obličejová masáž je prastará metoda péče o krásu a zdraví, jejíž kořeny sahají až do dávné minulosti. Tato terapeutická technika byla praktikována po staletí ve různých kulturách po celém světě, přičemž každá kultura přinesla své vlastní jedinečné přístupy a techniky. Historie obličejové masáže je plná fascinujících příběhů a důležitých momentů, které do dnešního dne ovlivňují moderní péči o pleť.

Starověké kořeny:

Základy obličejové masáže byly položeny ve starověkém Egyptě a Číně, kde byla tato technika považována za klíčový prvek udržování mládí a krásy. Egyptské královny a bohaté dámy používaly obličejovou masáž jako součást svých rituálů. Již v této dávné minulosti bylo zřejmé, že masážní pohyby pomáhají zlepšit pružnost pleti a zabránit tvorbě vrásek.

V Číně byla masáž považována za důležitou součást tradiční čínské medicíny. Číňané věřili, že masážní techniky na obličeji mohou ovlivnit fungování vnitřních orgánů a harmonizovat energetické toky v těle. Tato filozofie vedla k rozvoji specifických masážních technik zaměřených na různé části obličeje.

Obličejová masáž na dvoře Marie Antoinetty:

V Evropě zažila obličejová masáž období zlatého věku během 18. století. Legendární francouzská královna Marie Antoinetta byla známá svou krásou a péčí o pleť. Na jejím dvoře byla obličejová masáž populární péčí a byly vyvinuty speciální masážní techniky s použitím drahocenných olejů a krémů.

Tradiční medicína a obličejová masáž:

V tradičních medicínských systémech, jako je ajurvéda v Indii a japonská medicína, byla obličejová masáž považována za důležitý prvek péče o zdraví. Ajurvéda, což je systém léčby a prevence, který se zaměřuje na dosažení rovnováhy mezi tělem, myslí a duchem, používá obličejovou masáž k harmonizaci tělesných dosh (energetických principů).

V Japonsku vznikla tradiční masážní technika známá jako "Anma", která zahrnovala masáž obličeje a krku. Tato metoda byla důležitou součástí japonské léčebné praxe.

Rozvoj moderní obličejové masáže:

V průběhu 20. století začala obličejová masáž získávat popularitu i ve západních zemích. S rozvojem moderní kosmetické průmyslu a zvýšeným povědomím o péči o pokožku se obličejová masáž stala běžnou součástí procedur v salónech krásy a wellness centrech.

Obličejová masáž dnes:

V dnešní době existuje mnoho různých technik obličejové masáže, které se liší podle kultur, tradic, terapeutických cílů a kosmetických značek. Některé z nejoblíbenějších metod zahrnují masážní pohyby, tlakové body, lymfatickou drenáž a reflexologii.

Díky moderní vědě a výzkumu je obličejová masáž stále více respektována pro své zdravotní a estetické výhody. Masáž obličeje není jen o kráse a relaxaci, ale také o podpoře celkového zdraví, uvolnění svalstva, zlepšení průtoku krve a odstranění toxických látek z těla.

Historie obličejové masáže je bohatá a pestrá, a díky jejímu vlivu máme dnes k dispozici mnoho účinných technik pro péči o naši pleť a duševní pohodu. Nechte se unášet do světa starověkých moudrostí a péče o pleť, a dopřejte si svůj vlastní moment krásy a relaxace díky obličejové masáži. 

Masážní emulze:

V dnešní době jsou dostupné kromě klasických masážních olejů také speciální masážní emulze, které zvyšují účinnost obličejové masáže. Jednou z nich je řada kosmetických svíček VIVALU.

Techniky masáže obličeje:

Příklady masážních technik najdete na youtube la griseo. Doporučujeme kombinovat obličeje masáže s obličejovou jógou. Více informací a návody na cvičení najdete na www.joga-tvare.sk anebo na FB profilu joga_tvare. 

peealingova-masaz

 
Krátká liftingová masáž pro každodenní péči o pleť

 Podívejte se na praktickou ukázku krátké liftingové masáže v podání Renátky Baranové

Jak na mladistvý vzhled ve vyšším věku? Jde to i bez skalpelu a injekcí!

V dnešním světě je kult mládí výrazným a stále přítomným fenoménem. Část společnosti podléhá kultu mládí natolik, že pravidelně podstupuje aplikaci botoxu popř. rovnou zvolí plastickou operaci.

Vyzkoušejme nejdříve méně razantní řešení, které je léty ověřené a opravdu funguje.

 

renata-baranova-oblicejova-joga

 

Mnozí z nás nemůžou uvěřit, že by právě kombinace obličejové jógy a masáží mohla mít tak úžasné účinky. Ale jsou mezi námi lidé, kteří jsou živoucím důkazem toho, že tento systém péče o pleť a obličej funguje. Jednou z nich je Renáta Baranová, lektorka obličejové jógy. Tato dáma má 55 let a při pohledu na její mladistvý obličej bez vrásek nebudete o účinku obličejové jógy a masáže pochybovat ani vteřinu. 

V dnešní uspěchané a stresující době je péče o vlastní zdraví a krásu stále důležitější. Jedním z rostoucích trendů v oblasti péče a krásy je obličejová jóga. Jde o techniku, která spojuje prvky jógy s masážemi obličeje. A mezi lektorkami této úžasné metody vyniká právě Renátka Baranová, která se profesionálně věnuje nejenom tajům obličejové jógy, ale také naučí své klientky správným masážním technikám. 

Obličejová jóga je technika, která zahrnuje sérii cvičení a masážních pohybů zaměřených na obličejové svaly. Tyto cviky v kombinaci s masáží stimulují cirkulaci krve a lymfy, což napomáhá odstraňování toxických látek a vyživuje pleť. Pravidelné provádění obličejové jógy může pomoci zlepšit tón svalů obličeje, snížit vrásky a zlepšit texturu pokožky. 

Renátka na svých kurzech učí, že kromě cvičení je klíčovým prvkem obličejové jógy právě masáž. Její přístup spočívá v tom, že správná technika masáže může poskytnout obličejovým svalům hloubkovou stimulaci a uvolnění, což vede ke zvýšení pružnosti a rozjasnění pokožky. 

vivalu-masazni-svicka-arganovy-olej

Kromě přírodních masážních olejů Renátka používá při obličejových masážích zejména kosmetické svíčky VIVALU, které podporují hlubokou hydrataci a výživu pokožky. Základní složkou unikátní masážní emulze je bambucké máslo, které je dle druhu svíčky doplněno o další účinnou látku např. arganový olej, kakaové máslo, kokosový olej, aloe vera atd. Například kosmetická svíčka s himalájskou solí funguje jako jemný peeling. Výsledkem je hladká a vyživená pleť. 

Ukázky účinných masážních technik jsme pro vás připravili na youtube.

Chcete vědět více? Zkuste navštívit webové stránky www.joga-tvare.sk. Hodně informací ohledně obličejové jógy najdete na FB profilu joga tvare 

Hodně inspirativních rad najdete i na instagramu joga_tvare.

Renátka umí vytvořit na svých kurzech úžasnou přátelskou atmosféru, v které se klientky cítí uvolněné. Její lekce obličejové jógy a masáží jsou založeny na principu relaxace a harmonie, což je základní kámen péče o zdraví a krásu.  Lektorka obličejové jógy, Renátka Baranová, přináší svým klientům nejenom dovednosti a techniky na skupinových kurzech, ale také poskytuje individuální podporu, konzultaci a motivaci pro dosažení výsledků. Pokud toužíte po zdravé a krásné pleti, neváhejte se připojit k jejím kurzům a objevte magii obličejové jógy a masáží.

Vaše pleť vám poděkuje za péči a vy se budete cítit skvěle ve své vlastní kůži.

Nakupte v obchůdku

Netrapte se objednávkou přes e-shop - nakupte svíčky přímo na prodejně v Brně

 

Ano, ano - my to víme. Svíčky se opravdu dost těžko nakupují bez přímého kontaktu. A hlavně ty vonné. A tak jsme se oslovili e-shop Balonky.cz, který má již dlouhé roky značkovou prodejnu přímo v centru města - IBC centrum Příkop 4. Prodejna je 1. patře na galerii nad poštou. Pohodlné parkování a umístění v centru Brna dělá z tohoto obchůdku ideální místo pro testování našich voňavých produktů.

Můžete se pokochat úžasnou vůní produktů LUXURY - vonné svíčky i vosky čekají na Vás každý den od 8,30 do 16,30 hod. V pátek je prodejní doba prodloužena do 18,00 hod. Určitě zde najdete krásné svíčky vhodné jako dárek anebo si uděláte radost sami sobě :)

V nabídce najdete novinku na českém trhu - kosmetické a masážní svíčky VIVALU. Stejně tak ručně vyřezávané vonné svíčky CANDELORA. Svou velikostí i designem vás okouzlí solné svíčky anebo vonné svíčky s dřevěným knotem.

kosmeticka-svicka-vivalu

Samozřejmě kromě speciálních svíček (masážní, solné, s dřevěným knotem atd) najdete v obchůdku i běžné svíčky ve tvaru válce anebo rustikální svíčky. Prodejna samozřejmě slouží i jako výdejní místo objednávek, které uděláte přes systém e-shopu

Provozní doba

pondělí:  8:30 - 16:30
úterý:      8:30 - 16:30
středa:    8:30 - 16:30
čtvrtek:    8:30 - 16:30
pátek:      8:30 - 18:00
 
Obědní pauza - 12,30 - 13,00 hod.
  

V případě jakýchkoliv dotazů jsme k dispozici na tel. čísle 

popřípadě piště na email info@la-griseo.cz

la-griseo.cz

Přejeme příjemný nákup :)

tým la griseo s.r.o.

 

Kouzelná levandule

Levandule a její účinky

 

Je nejenom nádhernou ozdobou našich zahrad, ale má i všestranné využití v naší domácnosti, kosmetických přípravcích i léčivech. Zkusme si říct alespoň několik možností využití:

1/ má zklidňující účinky, a to nejenom na psychiku ale i na pokožku. Levandulový olej pokožku zklidní a umí redukovat výskyt ekzému. Vůně levandule odbourávat stres, snižuje tepovou frekvenci a tlak. Hojně se využívá při potížích se spánkem, při relaxaci i meditaci. Svíčky i éterické oleje s vůní levandule najdete na našem e-shopu. 

2/ má protizánětlivé a antibakteriální účinky, které můžete využít při bodnutí hmyzem, při drobných poraněních anebo i při řešení problémů s akné. Nejnom dezinfikuje, ale zrychluje proces hojení drobných ran i zánětů.  

3/ její nádherná vůně navíc odpuzuje drobný hmyz, takže vás ochrání před štípnutím komárů. 

4/ éterické oleje levandule umí uvolnit ucpané nosné dutiny a pomáhají i při léčbě dýchacích potíží

5/ kapky levandulového oleje můžete použít při přípravě domácí pleťové masky anebo zábalu na vlasy

6/ pomáhá při spálení na slunci - pokožku zklidní a regeneruje

7/ relaxační levandulová koupel zregeneruje tělo i duši - můžete připravit se sušenou levandulí i levandulovým olejem

 

Pozitivní antiseptické i relaxační účinky levandule jsou potvrzeny řadou vědeckých studií.

 

 levandule-ucinky

XsenseS, nové vůně pro svíčku s dřevěným knotem

191100726_4137533362959388_123563674854714340_n

Xsenses, rostlinná svíčka s dřevěným knotem má nové vůně, které si zaslouží Vaší pozornost. 

PALO SANTO
PAČULE
SANTALOVÉ DŘEVO
TONKOVÉ BOBY

A to vše v objemu 400 ml  s více než 90 hodinovou dobou hoření. Získejte svíčku, která poskytne skvělou vůni i atmosféru.
Nejenom, že hoří jako plamen v krbu, ale vydává i stejnou akustiku. Zní totiž, jako praskající dřevo v krbu. 

Xsenses je parfémovaná svíčka na bázi rostlinného vosku.  FSC certifikovaný přírodní dřevěný knot, který dává svíčce trojrozměrný čistý a teplý plamen.

Vonné svíčky Xsenses jsou vyráběny ručně a obsahují vyváženou směs rostlinných vosků a vonných olejů. Právě kompozice vosků a vonných olejů umožňují dřevěnému knotu po několika minutách od zapálení vydávat skutečně příjemný zvuk - zvuk praskajícího dřeva. 

Vyzkoušejte Xsenses rituál doma, k dostání zde

la griseo

Solné svíčky

0000553_lanterna-candela-halos-sale-himalaya-dm12x10cm

O solných svícnech a solných lampách jste už asi slyšeli. Novinkou a překvapením pro Vás tedy budou solné svíčky. Nabízíme je ve dvou variantách - s himalájskou solí a mořskou sicilskou solí. 

Pokud pátráte po netradiční svíčce, která dokáže ohromit na první pohled a neomrzí Vás po pár hodinách od koupi, pak jste na správném místě. Nebudeme Vám lhát, za tyto nádhery je opravdu škoda si nepřipatit a nezainvestovat. Mimo nádherný vzhled a krásné balení, Vás také potěší dlouhá doba hoření - a to sice 160 hodin. 

Oba typy svíček nabízíme ve třech rozměrech - 12 x 10 cm, 12 x 15 cm a 12 x 20 cm. A váha? Vyhrává himalájská sůl. Rozměr 12 x 20 cm, typ Himalaya váží cca 2,1 kg.

Svíčky se skvěle doplňují, zatímco Sicilia Vám vnese do domácnosti intenzivní vůni Středozemního moře, Himalaya s sebou nese aroma horských ledovců. Pokud si chcete doplnit sbírku solných svíček o relaxační a zkrášlující proceduru, doporučujeme vyzkoušet i masážní a kosmetickou svíčku VIVALU s himalájskou solí.

la-griseo.cz

 

Kosmetické svíčky VIVALU

NOVINKA v péči a pleť a pokožku - kosmetické a masážní svíčky VIVALU

kosmeticka-svicka-vivalu

V každodenní péči o pokožku i pleť každá z nás již vyzkoušela snad vše na trhu. Denní krémy, noční krémy, peelingy i pleťové masky. A přece můžeme nabídnout novinku v péči o pleť i pokožku. Kosmetické a masážní svíčky VIVALU byly původně určeny pouze pro profesionální salóny. Časem se ale povedlo přetavit původně profesionální značku na produkt, kterým se můžeme hýčkat i doma.

Kosmetická a masážní svíčka VIVALU se po zapálení svíčky táním promění v masážní emulzi, a to hned v několika různých provedeních. Například můžete vyzkoušet masážní emulzi s kakaovým máslem, s malinou, s mangovým máslem anebo s arganovým olejem. Kosmetické svíčky jsou opatřeny atestem od University of Ferrara. 

Nejjemnější konzistencí masážní emulze se vyznačuje svíčka 150ml VIVALU TATTO BRICCO PROTEGGERE. Abyste co nejlépe mohla využít všech výhod této novinky, připravili jsme pár informací k používání kosmetické svíčky:

1. svíčku zapalte a nechejte dostatečně rozehřát. Plamen promění pevnou substanci na tekutou masážní emulzi. Je ale nutné nechat svíčku rozehřát, dokud se tekutá masážní emulze neobjeví po celé ploše svíčky - nikoliv pouze na okrajích.

2. poté plamen uhaste, nejlépe zhášedlem na svíčky. Po uhasnutí plamene počkejte cca 1 minutu. Poté si do dlaní můžete nalít nevelké množství emulze a začít s relaxační masáží těla anebo obličeje. Samozřejmostí je důkladně očištění pleti před masáží. 

3. při masáži obličeje dbejte na to, aby se masážní emulze nedostala do očí. Po ukončení masáže obličeje setřete přebytečnou masážní emulzi papírovým kosmetickým ubrouskem.

4. po použití přikryjte svíčku skleněným krytem popř. jiným způsobem zajistěte, aby se do masážní emulze nedostaly nečistoty, které by jí mohly před dalším použitím znehodnotit.

5. kosmetickou a masážní svíčku VIVALU můžete použít jako vonnou svíčku, kosmetickou svíčku při péči o pleť, masážní svíčku při relaxační masáži anebo pleťový olej při každodenní péči.

Kompletní nabídku kosmetických a masážních svíček VIVALU najdete v sekci Masážní svíčky. V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte na info@la-griseo.cz.

 

 

 

Masážní svíčky

masazni-svicka-antiage

Jsme hrdí na to, že jako první můžeme na českém trhu představit produkty evropského špičkového producenta svíček Cereria Lumen. Firma s dlouholetou tradicí byla založena v roce 1961 a do dnešního dne je rodinnou společností. 

Silnou stránkou značky Lumen byl vždy výzkum a hledání nových možností - výsledkem jsou novinky schopné měnit tradiční chápání svíček jako čistě dekorativního produktu. Důkazem jsou svíčky řady VIVALU, s kterými na trh vstupují kosmetické svíčky resp. masážní svíčky. Kosmetická svíčka VIVALU se využívá v masáží pokožky jako zvlhčující balzám, obsahující aktivní složky různých receptur.

Značka VIVALU zastřešuje pod jedinou kosmetickou značkou všechny masážní a kosmetické svíčky, které byly vyvinuty jako nový trend v kosmetické péči. VIVALU byla původně vyvinuta pro využití v profesionálním sektoru v masážním a kosmetickém studiu. Původně exkluzivní profesionální produkt se časem přetavil do výrobku vhodného i pro domácí použití, a to při zachování všech aspektů funkčního a vysoce kvalitního produktu.

V souladu s očekáváním dnešní doby značka VIVALU přináší na trh produkty s ekologicky udržitelným obsahem a designovým papírovým obalem s dvojím použitím. Není to jenom krásné balení, které se otevírá do praktické odkapávací misky, ale používá se i jako podpora pro svíčku během kosmetického ošetření popř. masáže. Také vám pomůže chránit povrch nábytku a zajistí čistotu a bezpečné použití během aplikace masážní svíčky

V e-shopu la griseo.cz najdete kosmetické a masážní svíčky v mnoha vůních, a to v menším i větším balení. Věříme, že si užijete s tímto originálním produktem úžasný pocit relaxace a hýčkání po každodenním shonu :)

la-griseo.cz